Eestis on raadio kuulamine üsna populaarne tegevus, mistõttu on võrsunud raadiomaastikule vägagi palju erinevaid jaamu. Ühele kuulajale meeldivad rohkem muusikapalad, keegi teine tahab hoopiski kuulata diskussioone kõige põletavamatel poliitilistel teemadel. Siinkohal teemegi ülevaate Eesti enim levinumatest raadiojaamadest ja mida need konkreetsed kanalid inimestele pakuvad. Nimekiri pole absoluutselt täielik, siit on puudu mitmed tegijad, kuid peamine eesmärk on ikkagi välja tuua menukamad jaamad.

  • Raadio 2 on peamiselt muusikale keskendunud raadiojaam, mis kuulub ERR alla. Selle kanali eripäraks on see, et sealt lastakse suurel hulgal muusikat, mille žanriline jaotus katab väga laia skaala. Üks põhilisi eesmärke on olnud pigem noorematele kuulajatele meelepärane olemine, ent tegelik statistika on tihti näidanud kuulajateks peamiselt hoopiski üle 30-aastaseid inimesi.
  • Raadio Elmar tahab olla kaaslane kõikidele inimestele, kellele meeldivad igihaljad Eesti hitid. Lastakse nii uuemat kui vanemat toodangut. Lisaks sellele on Elmar vägagi tuntud oma soovisaadete poolest. Raadiojaama kaudu saab lasta kõlama soojasid tervitusi oma pereliikmetele, sõpradele või tuttavatele. Kodukootud, aga väga tore!
  • Vikerraadio on pigem suusõnalisele sisule toetuv raadiojaam. Selles jaamas on päris suurt rõhku pandud sellistele saadetele, kus toimub jooksvat arutlust ja vestlust, kas poliitilistel, majanduslikel või muudel inimesi huvitavatel teemadel. Samuti on see raadiokanal, kust on saanud kuulda raadio kaudu edastatavaid näitemänge.
  • Klassikaraadio nimi ütleb juba päris palju selle raadiojaama kohta ära. Otse loomulikult on selles raadios põhiline rõhk pandud klassikalise muusika edastamisele. Siiski on seal piisavalt variatiivsust, sest jaam ei keskendu ainult ühele klassikalise muusika žanrile.
  • Power Hit Radio on korralik peomuusika raadiojaama, kust lastakse mitmeid erinevaid elektroonilise muusika žanre. Samuti on esindatud kõik peamised hitid, mis konkreetsel ajahetkel on tuntuks saanud. Tihti pole osade hittide puhul kõlamas nende originaalversioon, vaid selle asemel on hoopiski mängima pandud remiks või mõni muu DJ-de poolt muudetud versioon.
  • Retro FM on kuulajale, kes armastab pigem vanemaid hitte, sest seal on isegi tehtud teemapäevi nagu 1987. aasta laulud. Kõikidele neile kohustuslik raadio, kes on hinges veel noorusaegades kinni!