Raadiost on saanud asendamatu kaaslane paljudele inimestele. Kuldaeg jääb raadiotel küll eelmisesse sajandisse, sest just sel ajal kuulati raadiot kõige rohkem. Üllatavalt populaarne oli raadio isegi televisiooni tulekul. Mõned eksperdid ennustasid, et telekanalite pealetung hävitab koheselt igasuguse tegevuse raadiomaastikul. Tegelikult niivõrd sünget reaalsust ei tekkinudki raadioväljal tegutsevate ettevõtete jaoks. Pigem hakkas vaikselt tekkima tõeline „raadiokuulaja“, inimene, kes jääb truuks raadiole isegi interneti kõikehõlmava populaarsuse ajastul.

Autosõitjad

Üks peamiseid põhjuseid, miks raadio kuulamine ei lõppe, on autojuhtide olemasolu. Maanteel sõites panevad paljud inimesed autos raadio mängima. See on saanud teataval määral automaatseks toiminguks nii mõnegi autojuhi puhul. Näpp haarab koheselt maki järgi ja – hopsti – raadio ongi sisse lülitatud. Mõned kuulajad tahavad saada viimast infot politseipatrullide kohta, teised hoopiski kuulata ilmateadet, et olla kursis lähipäevade ilmaennustusega. Muidugi on võimalik vaielda, et nutiseadmete pealetungi tingimustes hakkavad needki funktsioonid oma tähtsust kaotama, ent siiani pole vähemalt autoteedel raadio kuulamine sugugi moest läinud.

Poed

Poodides pannakse päris tihti raadio taustaks mängima. Sugugi mitte kõikides poodides pole raha selleks, et hakata autorikaitsega tegelevale seltsile maksma autoritasusid avalikus kohas muusika mängimise eest. Seetõttu eelistataksegi lülitada sisse vana hea raadio ja lasta hittidel müügisaali täita.

Peod ja olengud

Paljudel istumistel pannakse raadio mängima, kuna peolised ei viitsi hakata eraldi muusikat välja otsima. Eriti tuleb seda ette keskealiste ja vanemate inimeste korraldatud olengutel, kuid nii mõnedki teismelised keeravad peo ajal lahti Power Hit Radio või mõne muu elektroonilist muusikat mängiva jaama.

Töökohad

Leidub ohtralt töökohti, kus taustaks mängiv raadio on nii töötajatele kui klientidele parimaks kaaslaseks. Näiteks võib kohata raadiot mängimas juuksurisalongides, autotöökodades ja ehitusplatsidel. Eriti monotoonse töö puhul on raadio hea kaaslane, kuna see aitab viia mõtteid raskelt ja igavalt töölt eemale. Omamoodi motiveerija!

Spordisaalid

Muidugi on jõusaalides ja spordiklubides päris tihti raadio sisse lülitatud. Inimestele meeldib muusika taustal trenni teha ja jällegi ei pea firmad hakkama muretsema autoriõiguste või muu taolise pärast.