Mis on blackjack?

Blackjack, mida kodusemates oludes tuntakse ka nime “21” all, on üks maailma levinumaid kaardimänge, kus iga mängija võistleb diileri, mitte teiste mängijatega. Seda võib mängida ühe või mitme 52-kaardist koosneva kaardipakiga.

Diileri üle saab  võitu saavutada nii:

  • Saades kahe esimese kaardiga 21 punkti. Ilma lisakaarte võtmata kutsutakse tulemust “blackjackiks” või “loomulikuks” võiduks;
  • Lõpptulemus on diilerist suurem, ent ei ületa 21;
  • Diiler võtab endale lisakaarte, kuniks tema punktisumma ületab 21.

Mängu käik

Igale mängijale jagatakse kaks kaarti, sõltuvalt mängutüübist kas nii, et neid näevad kõik, või ainult teie. USAs on levinud mäng, kus üks diileri kaartidest on kõigile näha ja teine mitte. Numbrilistel kaartidel on see väärtus, mis neil kirjas, kahest kümneni. Pildikaartide väärtus on kümme punkti. Äss võib olla nii üks kui ka üksteist.

Mängija võib endale lisakaarte küsida, et oma tulemust parandada. Ässaga kätt kutsutakse “pehmeks”, kuna lisakaardi võtmisel ei saa ületada 21 punkti. Ässa muutuv väärtus lihtsalt ei lase sel juhtuda. Kui ässa pole, on käsi “kõva”.

Kui kõik mängijad on oma lisakaartide küsimise lõpetanud, on diileri kord. Kui mängijad on kõik saanud üle 21 punkti või saanud blackjacki, siis diiler endale kaarte ei jaga. Vastasel korral võtab ta kaarte juurde, kuniks tema kaartide väärtus on vähemalt 17 punkti. Mängija võidab, kui tema punktisumma on diilerist suurem või kui diiler kogub üle 21 punkti. Kui diileril ja mängijal on sama punktisumma (blackjacki arvestamata), ei võida ega kaota mängija enamasti midagi.

Blackjackist on palju erinevaid versioone. Alates 60ndatest aastatest on püütud mängu petta, kasutades kaartide loendamise meetodeid. Mängust on välja arenenud muuseas pontoon ning “Spanish 21”.

https://www.optibet.ee/et/kasiino/