Kasiino

Kasiino on asutus, mida ühed jumaldavad ja sama paljud vihkavad. Nii on see olnud alati ning lähiajal olukord ei muutu. Hasartmängude juured ulatuvad paleoliitikumi ehk aega enne esimesi kirjalikke leide. Esimesed tõendid täringutest on vanemad kui 5000 aastat. Vana-Hiinas olid mõned mängud tuntud tuhat aastat enne meie ajaarvamist ning just seal tekkisid loterii ja doomino.

Kuna hasartmängude algus pole 21. sajandis, on valdkond aja jooksul järgemööda paisuda saanud. Igal aastal teenib see majandusharu miljardeid dollareid kasumit, mis tähendab, et see on sama suur kui pangad ja ravimitööstus.

Hasartmängud Eestis

Eesti hasartmängu statistika võib paljudele uskumatuna näida. Suurimad kasiinod teenivad igal aastal kümneid miljoneid eurosid. Hasartmängude vastased ütlevad, et nende edu tuleb teiste ebaõnnest, kuigi see pole päris korrektne, sest kasiinodeol pole võimalik kedagi mängima sundida.

Ka kihlvedusid loetakse hasartmängudeks ning spordibaarides veedetakse üha enam aega. Hasartmängud ei arene kiirelt ja sihipäraselt mitte ainult Eestis vaid kogu maailmas. Räägitakse interneti- ja tavalise kasiino vahekorra muutumisest. Hasartmängude korraldajad võivad igal aastal ette näidata käive suurenemist, millest võib järeldada, et mänguhuvilistest puudu ei tule.

Hasartmängud maailmas

Nii nagu Eestis, arenevad hasartmängud kogu maailmas ning see toimub sõltumata sellest, millised keelud riigis kehtivad – isegi kui kogu riigis on hasartmängud keelatud. Maailmas on palju riike, kus hasartmänge võib mängida vaid kindlates kohtades, näiteks USA Nevada osariigis või Monacos Monte Carlos või Hiinas Macaus, mida loetakse Aasia Las Vegaseks.

Need tingimused või piirangud pole vähendanud inimeste huvi hasartmängude vastu ning hasartmängude mängimine kasvab mitte ainult tavapärastest kasiinodes vaid ka internetis ja mobiiliseadmetes. Samas on kogu maailmas üheselt kindlaks määratud, et hasartmänge võivad mängida täisealiseks saanud inimesed.

https://www.optibet.ee/et/kampaaniad/kasiino/?p=739